иссиқ-совуқ
билан улашинг
Бўғинларга бўлиниши: [ис-сиқ-со-вуқ]
ИССИҚ-СОВУҚ сўзининг синонимларини Sinonim.uz сайтида қидириб кўринг.
ISSIQ-SOVUQ сўзининг лотинча ёзилиши Lotin.uz сайти томонидан тақдим қилинган.
ИССИҚ-СОВУҚ сўзининг маъноси ва изоҳи билан Izoh.uz сайтида танишсангиз бўлади.
ИССИҚ-СОВУҚ
сўзида унли ҳарфларнинг сони 4 та ва улар қизил ранг билан белгиланган.
Улар қуйидагилар: И, И, О, У
ИССИҚ-СОВУҚ
сўзида ундош ҳарфларнинг сони 6 та ва улар кўк ранг билан белгиланган.
Улар қуйидагилар: С, С, Қ, С, В, Қ
ИССИҚ-СОВУҚ сўзидаги барча ҳарфларнинг ва бўғинларнинг сони:
-
унлилар: 4
ундошлар: 6
ҳамма ҳарфлар: 10
бўғинларнинг сони: 4
Келишиклар
- Бош келишик иссиқ-совуқ
- Қаратқич келишиги иссиқ-совуқнинг
- Тушум келишиги иссиқ-совуқни
- Жўналиш келишиги иссиқ-совуқга
- Ўрин-пайт келишиги иссиқ-совуқда
- Чиқиш келишиги иссиқ-совуқдан