талаш-тортиш
билан улашинг
Бўғинларга бўлиниши: [та-лаш-тор-тиш]
ТАЛАШ-ТОРТИШ сўзининг синонимларини Sinonim.uz сайтида қидириб кўринг.
TALASH-TORTISH сўзининг лотинча ёзилиши Lotin.uz сайти томонидан тақдим қилинган.
ТАЛАШ-ТОРТИШ сўзининг маъноси ва изоҳи билан Izoh.uz сайтида танишсангиз бўлади.
ТАЛАШ-ТОРТИШ
сўзида унли ҳарфларнинг сони 4 та ва улар қизил ранг билан белгиланган.
Улар қуйидагилар: А, А, О, И
ТАЛАШ-ТОРТИШ
сўзида ундош ҳарфларнинг сони 7 та ва улар кўк ранг билан белгиланган.
Улар қуйидагилар: Т, Л, Ш, Т, Р, Т, Ш
ТАЛАШ-ТОРТИШ сўзидаги барча ҳарфларнинг ва бўғинларнинг сони:
-
унлилар: 4
ундошлар: 7
ҳамма ҳарфлар: 11
бўғинларнинг сони: 4
Келишиклар
- Бош келишик талаш-тортиш
- Қаратқич келишиги талаш-тортишнинг
- Тушум келишиги талаш-тортишни
- Жўналиш келишиги талаш-тортишга
- Ўрин-пайт келишиги талаш-тортишда
- Чиқиш келишиги талаш-тортишдан