ko‘targich
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [ko‘-tar-gich]
KO‘TARGICH so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
КЎТАРГИЧ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
KO‘TARGICH so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
KO‘TARGICH
so‘zida unli harflarning soni 3 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, A, I
KO‘TARGICH
so‘zida undosh harflarning soni 5 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: K, T, R, G, CH
KO‘TARGICH so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 3
undoshlar: 5
hamma harflar: 8
bo‘g‘inlarning soni: 3
Kelishiklar
- Bosh kelishik ko‘targich
- Qaratqich kelishigi ko‘targichning
- Tushum kelishigi ko‘targichni
- Jo‘nalish kelishigi ko‘targichga
- O‘rin-payt kelishigi ko‘targichda
- Chiqish kelishigi ko‘targichdan