so‘roq
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [so‘-roq]
SO‘ROQ so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
СЎРОҚ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
SO‘ROQ so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
SO‘ROQ
so‘zida unli harflarning soni 2 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, O
SO‘ROQ
so‘zida undosh harflarning soni 3 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: S, R, Q
SO‘ROQ so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 2
undoshlar: 3
hamma harflar: 5
bo‘g‘inlarning soni: 2
Kelishiklar
- Bosh kelishik so‘roq
- Qaratqich kelishigi so‘roqning
- Tushum kelishigi so‘roqni
- Jo‘nalish kelishigi so‘roqga
- O‘rin-payt kelishigi so‘roqda
- Chiqish kelishigi so‘roqdan