кўз-қулоқ
билан улашинг
Бўғинларга бўлиниши: [кўз-қу-лоқ]
КЎЗ-ҚУЛОҚ сўзининг синонимларини Sinonim.uz сайтида қидириб кўринг.
KO‘Z-QULOQ сўзининг лотинча ёзилиши Lotin.uz сайти томонидан тақдим қилинган.
КЎЗ-ҚУЛОҚ сўзининг маъноси ва изоҳи билан Izoh.uz сайтида танишсангиз бўлади.
КЎЗ-ҚУЛОҚ
сўзида унли ҳарфларнинг сони 3 та ва улар қизил ранг билан белгиланган.
Улар қуйидагилар: Ў, У, О
КЎЗ-ҚУЛОҚ
сўзида ундош ҳарфларнинг сони 5 та ва улар кўк ранг билан белгиланган.
Улар қуйидагилар: К, З, Қ, Л, Қ
КЎЗ-ҚУЛОҚ сўзидаги барча ҳарфларнинг ва бўғинларнинг сони:
-
унлилар: 3
ундошлар: 5
ҳамма ҳарфлар: 8
бўғинларнинг сони: 3
Келишиклар
- Бош келишик кўз-қулоқ
- Қаратқич келишиги кўз-қулоқнинг
- Тушум келишиги кўз-қулоқни
- Жўналиш келишиги кўз-қулоқга
- Ўрин-пайт келишиги кўз-қулоқда
- Чиқиш келишиги кўз-қулоқдан