darg‘inlar
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [dar-g‘in-lar]
DARG‘INLAR so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
ДАРҒИНЛАР so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
DARG‘INLAR so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
DARG‘INLAR
so‘zida unli harflarning soni 3 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: A, I, A
DARG‘INLAR
so‘zida undosh harflarning soni 6 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: D, R, G‘, N, L, R
DARG‘INLAR so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 3
undoshlar: 6
hamma harflar: 9
bo‘g‘inlarning soni: 3
Kelishiklar
- Bosh kelishik darg‘inlar
- Qaratqich kelishigi darg‘inlarning
- Tushum kelishigi darg‘inlarni
- Jo‘nalish kelishigi darg‘inlarga
- O‘rin-payt kelishigi darg‘inlarda
- Chiqish kelishigi darg‘inlardan