kiyim-kechak
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [ki-yim-ke-chak]
KIYIM-KECHAK so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
КИЙИМ-КЕЧАК so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
KIYIM-KECHAK so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
KIYIM-KECHAK
so‘zida unli harflarning soni 4 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: I, I, E, A
KIYIM-KECHAK
so‘zida undosh harflarning soni 6 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: K, Y, M, K, CH, K
KIYIM-KECHAK so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 4
undoshlar: 6
hamma harflar: 10
bo‘g‘inlarning soni: 4
Kelishiklar
- Bosh kelishik kiyim-kechak
- Qaratqich kelishigi kiyim-kechakning
- Tushum kelishigi kiyim-kechakni
- Jo‘nalish kelishigi kiyim-kechakga
- O‘rin-payt kelishigi kiyim-kechakda
- Chiqish kelishigi kiyim-kechakdan