ko‘chmas
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [ko‘ch-mas]
KO‘CHMAS so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
КЎЧМАС so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
KO‘CHMAS so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
KO‘CHMAS
so‘zida unli harflarning soni 2 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, A
KO‘CHMAS
so‘zida undosh harflarning soni 4 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: K, CH, M, S
KO‘CHMAS so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 2
undoshlar: 4
hamma harflar: 6
bo‘g‘inlarning soni: 2
Kelishiklar
- Bosh kelishik ko‘chmas
- Qaratqich kelishigi ko‘chmasning
- Tushum kelishigi ko‘chmasni
- Jo‘nalish kelishigi ko‘chmasga
- O‘rin-payt kelishigi ko‘chmasda
- Chiqish kelishigi ko‘chmasdan