ko‘shish
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [ko‘-shish]
KO‘SHISH so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
КЎШИШ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
KO‘SHISH so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
KO‘SHISH
so‘zida unli harflarning soni 2 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, I
KO‘SHISH
so‘zida undosh harflarning soni 3 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: K, SH, SH
KO‘SHISH so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 2
undoshlar: 3
hamma harflar: 5
bo‘g‘inlarning soni: 2
Kelishiklar
- Bosh kelishik ko‘shish
- Qaratqich kelishigi ko‘shishning
- Tushum kelishigi ko‘shishni
- Jo‘nalish kelishigi ko‘shishga
- O‘rin-payt kelishigi ko‘shishda
- Chiqish kelishigi ko‘shishdan