ro‘yixushlik
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [ro‘-yi-xush-lik]
RO‘YIXUSHLIK so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
РЎЙИХУШЛИК so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
RO‘YIXUSHLIK so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
RO‘YIXUSHLIK
so‘zida unli harflarning soni 4 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, I, U, I
RO‘YIXUSHLIK
so‘zida undosh harflarning soni 6 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: R, Y, X, SH, L, K
RO‘YIXUSHLIK so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 4
undoshlar: 6
hamma harflar: 10
bo‘g‘inlarning soni: 4
Kelishiklar
- Bosh kelishik ro‘yixushlik
- Qaratqich kelishigi ro‘yixushlikning
- Tushum kelishigi ro‘yixushlikni
- Jo‘nalish kelishigi ro‘yixushlikga
- O‘rin-payt kelishigi ro‘yixushlikda
- Chiqish kelishigi ro‘yixushlikdan