to‘ziq
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [to‘-ziq]
TO‘ZIQ so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
ТЎЗИҚ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
TO‘ZIQ so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
TO‘ZIQ
so‘zida unli harflarning soni 2 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, I
TO‘ZIQ
so‘zida undosh harflarning soni 3 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: T, Z, Q
TO‘ZIQ so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 2
undoshlar: 3
hamma harflar: 5
bo‘g‘inlarning soni: 2
Kelishiklar
- Bosh kelishik to‘ziq
- Qaratqich kelishigi to‘ziqning
- Tushum kelishigi to‘ziqni
- Jo‘nalish kelishigi to‘ziqga
- O‘rin-payt kelishigi to‘ziqda
- Chiqish kelishigi to‘ziqdan