bo‘shatqich
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [bo‘-shat-qich]
BO‘SHATQICH so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
БЎШАТҚИЧ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
BO‘SHATQICH so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
BO‘SHATQICH
so‘zida unli harflarning soni 3 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, A, I
BO‘SHATQICH
so‘zida undosh harflarning soni 5 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: B, SH, T, Q, CH
BO‘SHATQICH so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 3
undoshlar: 5
hamma harflar: 8
bo‘g‘inlarning soni: 3
Kelishiklar
- Bosh kelishik bo‘shatqich
- Qaratqich kelishigi bo‘shatqichning
- Tushum kelishigi bo‘shatqichni
- Jo‘nalish kelishigi bo‘shatqichga
- O‘rin-payt kelishigi bo‘shatqichda
- Chiqish kelishigi bo‘shatqichdan