qo‘shquloqday
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [qo‘sh-qu-loq-day]
QO‘SHQULOQDAY so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
ҚЎШҚУЛОҚДАЙ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
QO‘SHQULOQDAY so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
QO‘SHQULOQDAY
so‘zida unli harflarning soni 4 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: O‘, U, O, A
QO‘SHQULOQDAY
so‘zida undosh harflarning soni 7 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: Q, SH, Q, L, Q, D, Y
QO‘SHQULOQDAY so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 4
undoshlar: 7
hamma harflar: 11
bo‘g‘inlarning soni: 4
Kelishiklar
- Bosh kelishik qo‘shquloqday
- Qaratqich kelishigi qo‘shquloqdayning
- Tushum kelishigi qo‘shquloqdayni
- Jo‘nalish kelishigi qo‘shquloqdayga
- O‘rin-payt kelishigi qo‘shquloqdayda
- Chiqish kelishigi qo‘shquloqdaydan