qizig‘ar
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [qi-zi-g‘ar]
QIZIG‘AR so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
ҚИЗИҒАР so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
QIZIG‘AR so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
QIZIG‘AR
so‘zida unli harflarning soni 3 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: I, I, A
QIZIG‘AR
so‘zida undosh harflarning soni 4 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: Q, Z, G‘, R
QIZIG‘AR so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 3
undoshlar: 4
hamma harflar: 7
bo‘g‘inlarning soni: 3
Kelishiklar
- Bosh kelishik qizig‘ar
- Qaratqich kelishigi qizig‘arning
- Tushum kelishigi qizig‘arni
- Jo‘nalish kelishigi qizig‘arga
- O‘rin-payt kelishigi qizig‘arda
- Chiqish kelishigi qizig‘ardan