taxmonpo‘sh
bilan ulashing
Bo‘g‘inlarga bo‘linishi: [tax-mon-po‘sh]
TAXMONPO‘SH so‘zining sinonimlarini Sinonim.uz saytida qidirib ko‘ring.
ТАХМОНПЎШ so‘zining kirillcha yozilishi Lotin.uz sayti tomonidan taqdim qilingan.
TAXMONPO‘SH so‘zining ma’nosi va izohi bilan Izoh.uz saytida tanishsangiz bo‘ladi.
TAXMONPO‘SH
so‘zida unli harflarning soni 3 ta va ular qizil rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: A, O, O‘
TAXMONPO‘SH
so‘zida undosh harflarning soni 6 ta va ular ko‘k rang bilan belgilangan.
Ular quyidagilar: T, X, M, N, P, SH
TAXMONPO‘SH so‘zidagi barcha harflarning va bo‘g‘inlarning soni:
-
unlilar: 3
undoshlar: 6
hamma harflar: 9
bo‘g‘inlarning soni: 3
Kelishiklar
- Bosh kelishik taxmonpo‘sh
- Qaratqich kelishigi taxmonpo‘shning
- Tushum kelishigi taxmonpo‘shni
- Jo‘nalish kelishigi taxmonpo‘shga
- O‘rin-payt kelishigi taxmonpo‘shda
- Chiqish kelishigi taxmonpo‘shdan